Ogłoszenia duszpasterskie

1. W najbliższą niedziele w parafii będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii św. Floriana. To święto całej naszej wspólnoty parafialnej. Podczas każdej Mszy św. będziemy uwielbiali Boga, który zgromadził nas w tej konkretnej wspólnocie-parafii swego Świętego Kościoła, której patronuje św. Florian. Pragniemy dziękować Bogu za dar tej parafii, poprzez którą otrzymujemy od Boga wciąż nowe życie nadprzyrodzone.

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu.

Zapraszam wszystkich parafian na godz.9.00, 11.00 i 13.00. Po Mszy Św. o godz. 9  i  11 wspólny poczęstunek i kawa. Bardzo proszę życzliwe serca pań o pomoc w upieczeniu ciasta na te odpustowa niedzielę i kto jet chętny do upieczenia ciasta proszę o zgłoszenie w zakrystii.  W sposób szczególny tego dnia zechciejmy jeszcze bardziej poczuć się jako wspólnota.

1. W najbliższą środę rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie przed wieczorną Mszą Św o godz.16.30, zaś w niedziele o 8.30.
  2. W najbliższy piątek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św w naszej świątyni w porządku niedzielnym a więc o godz. 9.00, 11.00 i 13.00. Z racji I piątku spowiedź na pół godz. przed każdą Mszą św. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Wizyty chorych w tym miesiącu nie będzie.
  3. W środę 1 maja, we wspomnienie św. Józefa Robotnika Ksiądz Biskup Józef Wysocki zaprasza do Sanktuarium MB Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Stagniewie na godz.11 na Mszę św w intencji rodzin i naszej Ojczyzny. W tym dniu pragniemy zawierzyć św. Józefowi wszystkie małżeństwa i rodziny. Także będziemy dziękować za 30 lat posługi biskupiej ks. bp Józefa. Bowiem święcenia biskupie otrzymał on 29.04.1989 w Katedrze Fromborskiej z rąk Kard. Józefa Glempa. Liturgii Eucharystycznej będzie przewodniczyć ks. bp Jacek Jezierski- Ordynariusz- Pasterz Diecezji Elbląskiej.
  4. W najbliższą I sobotę miesiąca Msza Św o godz.10.00.
  5. Wzorem lat ubiegłych Droga Neokatechumenalna organizuje na całym swiecie ewangelizację na placach. W naszym mieście spotkania połączone z obwieszczeniem Kerygmatu Dobrej Nowiny odbędą się na placu przy Katedrze św. Mikołaja w niedzielę 28 kwietnia  oraz 5, 12 i 19 maja od godz. 15.00. Zachęcamy do włączenia się w tę manifestację wiary.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Piotrowi Fiałkowi – studentowi i doktorantowi z prawa kanonicznego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego za dzisiejszą posługę. Za tydzień w niedzielę odpustową ks. Piotr wygłosi do na Słowo Boże.
  7. I jak zawsze zachęcam dziś do lektury najpierw : naszego biuletynu, Gościa Niedzielnego. A także dziś możemy nabyć z tyłu kościoła pozycję książkową- książka, która stała się bezsellerem na polskim rynku katolickim ale i nie tylko- chciałbym zaproponować i zachęcić Was do lektury książki abp Grzegorza Rysia pt, Skandal miłosierdzia. Abp Ryś jest jednym ze znanych dziś ewangelizatorów w kościele polskim. Pisze on: Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna żadnych granic. Jest darmowe. Ale jednocześnie jest jak światło, które padając na nasze życie, sprawia, że dostrzegamy również to, co jest ciemnością. Abp Grzegorz Ryś głosi skandal miłosierdzia jako nauczanie, które trzeba wykrzyczeć. Nikt nie jest stracony. Miłość Boga jest silniejsza niż ludzki grzech. Bóg nie rozdaje cukierków grzecznym dzieciom, ale podnosi tych- którzy dotknęli dna. Zachęcam do lektury tej książki- cena 25 zł.