Ogłoszenia duszpasterskie

1. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii. Msze św. tego dnia o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11 rozpocznie się procesja z Najśw. Sakramentem po ulicach naszej parafii. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiatry w to, że Jezus jest wśród nas  i w naszym życiu zawsze obecny, który błogosławi nasze domostwa, rodziny i pragnie uświęcić tę naszą codzienność. Będziemy szli drogą- wychodząc z kościoła ulicą wyżynną, następnie dalej nowym chodnikiem przez działki na osiedle- na ul. Gałczyńskiego i na ul. Reymonta, gdzie zakończymy procesję. Bardzo proszę o mobilizację mieszkańców tych ulic, by wspólnie razem zatroszczyć się o przygotowanie ołtarzy. Jezus pragnie być blisko nas- udekorujmy nasze domy i przygotujmy nasze serca. Dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św., przychodzą na procesję w strojach komunijnych.
  2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem miłości Boga i bliźniego. Nabożeństwo czerwcowe, w którym modlimy się przed wystawionym Najśw. Sakramentem śpiewając litanię do Serca Jezusowego codziennie o godz. 16.40, a w niedziele o 8.40. Uwielbijmy Serce Jezusa i prośmy, by i nasze ludzkie serca stawały się podobne do Bożego Serca.
  3. Jutro w poniedziałek ze względu na Biały Tydzień dzieci pierwszo-komunijnych wyjątkowo będzie Msza św o godz. 17.00 i nabożeństwo o godz. 16.40.
  4. Ruch Światło- Życie Diecezji Elbląskiej zaprasza do uczestnictwa dzieci i młodzieży w dwutygodniowej oazie wakacyjnej. Są to rekolekcje dla poszczególnych  grup wiekowych dzieci od III klasy szkoły podstawowej aż po gimnazjum.

– po III i IV klasy szkoły podstawowej: 22-30.06- Mikoszewo, koszt 470 zł

– po IV i V klasie szkoły podst: 19-29.08.- Mikoszewo, koszt 490 zł

– po kl. VI szk. podst: 13-29.08.- Mikoszewo, koszt 730 zł

– po kl.VII  i VIII  szk. podst. Oraz po III gimnazjum I klasy średniej : 28.06- 14.07.- Hartowiec 730 zł