Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro w poniedziałek 26 sierpnia w liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. I ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Za względu na tak ważną dla nas Polaków uroczystość Msza św w naszej parafii pomimo poniedziałku będzie o godz. 17.00. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

1. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątki o godz. 16.30 wystawienie  Najśw. Sakramentu i osobista adoracja , o godz. 17.00  Koronka i litania do miłosierdzia Bożego i następnie Msza Św.

1. Ks. biskup Jacek- Pasterz diecezji w swym liście pasterskim zachęca młodych do rozeznania i odkrywania swego powołania i miejsca w świecie i w kościele. W naszej diecezji oprócz Wyższego Seminarium Duchownego , które kształci i formuje kandydatów do sakramentu i posługi kapłańskiej jest też Ośrodek Formacji na Diakonów Stałych- gdzie przygotowuje się do święceń diakonatu i posługi diakona stałego kilkunastu kandydatów. Formacja trwa 3 lata po ukończeniu wcześniej studiów teologiczno- filozoficznych. Diakonem stałym może zostać:
     • mężczyzna nieżonaty, który ukończył dwudziesty piąty rok życia; lub
       • mężczyzna żonaty, który ukończył trzydziesty piąty rok życia,
    co najmniej 5 lat żyje w małżeństwie i uzyskał zgodę żony. Diakon poprzez świecenia staje się osoba duchowną. Do Soboru Watykańskiego II diakonem mogła zostać tylko osoba bezżenna, po Soborze Watykański II Kościół rozszerzył tę sakramentalna posługę na żonatych mężczyzn. Episkopat Polski kilka lat temu wprowadził do Kościoła Polskiego posługę diakonów stałych, stąd w wielu diecezjach Polski jest ta formacja.

1. Przypominam, że przez cały czas wakacji Msze Św w niedziele będą o godz.9.00 i 11.00. Nie ma  Mszy św o godz. 13.00. Okazja do spowiedzi na 20 min przed rozpoczęciem każdej Mszy św niedzielnej. Tak więc te osoby, które w wakacje będą chciały skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania bardzo proszę- aby przyszły kwadrans przed rozpoczęciem Mszy św niedzielnej.