Żywy różaniec

„Różaniec jest moją codzienną modlitwą – i muszę powiedzieć, że jest modlitwą cudowną, cudowną w swojej prostocie i w swej głębi…
W tej modlitwie powtarzamy wiele razy te same słowa, lecz są to słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej krewnej Św. Elżbiety. Z tymi słowami łączy się cały Kościół.
Równocześnie zaś w te same dziesiątki Różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, narodziny, narodu, Kościoła i ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych najbliższych zwłaszcza tych, którzy są nam najbliżsi, tych o których najbardziej się troszczymy, którzy nam leżą na sercu. W ten sposób i ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim”.
Jan Paweł II (Dn. 29.10.1978 w pierwszym przemówieniu po wyborze na papieża)

W parafii św. Floriana Męczennika istnieją dwie Róże Różańcowe, około 30 osób. Jej zadaniem jest po prostu modlitwa na różańcu w różnych intencjach, przede wszystkim tych, o które prosi Papież oraz misyjnych. Dołączamy także nasze lokalne sprawy.

Zmiany tajemnic różańca odbywają się w 1-sobotę miesiąca.
Msza święta o godzinie 10.00 i spotkanie formacyjne po niej.

Wspólnocie Żywego Różańca przewodniczy Pani Halina Poziarska.
Opiekunem jest ksiądz proboszcz.

Jeśli modlisz się na różańcu dołącz do nas! W takich czasach i w takim świecie jakże ważna to modlitwa. Zapraszamy!

Spotkanie opłatkowe 2013

Spotkanie opłatkowe 2015